Ana içeriğe atla

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne bağlı Sapanca Turizm MYO’da Çölyak Diyeti ve Vegan/ Vejetaryan Beslenme eğitimi gerçekleştirildi. Eğitimi ise sektörde kariyer yapan mezun bir öğrenci verdi.

Türkiye turizmine nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla uygulamalı eğitim veren Sapanca Turizm Meslek Yüksekokulu’nda anlamlı bir program düzenlendi. Okulun mezunlarından olan ve yıllar sonra Türkiye’nin tarım, gıda, esans, kuruyemiş alanlarında faaliyet gösteren Troy Group’a bağlı Ek Gıda Akdeniz Bölge Müdürü olarak görev yapan Fulya Öztürkan, öğrencilerle tecrübe paylaşımı yaptıktan Öğrencilerden çok çalışmaları ve işlerini severek yaptıklarında başarılı olacaklarını belirttikten sonra beslenme üzerine eğitim verdi. 

Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Sapaca Turizm MYO gerçekleştirilen eğitimde Fulya Öztürkan, Çölyak Diyeti, Vegan/Vejetaryan beslenme üzerine teorik anlatım ve alternatif tatlar hakkında uygulamalı eğitim verdiği programa hocaları da eşlik etti.  Aşçılık Programı öğrencilerinin sektörle birlikte yetiştiğini belirten Sapanca Turizm MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hümeyra Baysal, etkinliği düzenleyen Aşçılık Programı öğretim görevlisi Arzu Özel Yılmazcan ve öğretim görevlisi Evrim Karaca ve katılımlarıyla öğrencilerle bir araya gelen Öztürkan’a teşekkür ederek, etkinliklerin devam edeceğini belirtti.