Ana Sayfa
Duyurular
Sapanca Turizm’de Kariyer Günleri

Sapanca Turizm’de Kariyer Günleri

Sapanca Turizm Meslek Yüksekokulu öğrencileri, etkili cv hazırlama ve iş görüşmelerinde dikkat edilmesi gereken konuları Sektörün önde gelen kuruluşlarından Richmoundnua İnsan Kaynakları Müdürü Huriye Yıldırım’dan dinlediler.

Sapanca Turizm Meslek Yüksekokulu Kariyer Günleri kapsamında Richmoundnua Oteli’nin İnsan Kaynakları Müdürü seminer verdi. Huriye Yıldırım, yaptığı sunumda uygulamalı eğitimin önemine dikkat çekerek, işletme olarak Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrencilerinin uygulama eğitimi görmelerine yönelik desteklerinin devam ettiğini belirtti. Öğrencilere, etkili cv hazırlama teknikleri, turizmde kariyer planlama ve iş görüşmelerinde dikkat edilecek konular hakkında mesleki tecrübelerini paylaşan Yıldırım’a Yıldırım'a program sonrası Yüksekokulu Müdürü Dr.Hümeyra Baysal teşekkür belgesi takdim etti.

Sapanca Turizm Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hümeyra Baysal, “Uygulamalı Eğitim modeliyle sektörle işbirliği içinde olan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, turizm alanında da sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikteki elemanları sektörle birlikte yetiştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda hem öğrencilerimizi tam zamanlı iş yeri eğitimine gönderiyoruz hem de sektör temsilcilerini kariyer günleri düzenleyerek öğrencilerimizle bir araya getiriyoruz” dedi.

Fotoğraflar