Ana Sayfa
Duyurular
Sağlık Turizmi Vurgusu

SAĞLIK TURİZMİ VURGUSU

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık, yeni kurulacak Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin sağlık turizmine yönelik planlanacağını söyledi.

Üniversitenin akademik çalışmaları değerlendirmek amacıyla başlattığı “Fikir Sofrası” toplantıları devam ediyor. Üniversite ve sektör işbirliğinin önemine dikkat çekilen toplantıda Rektör Mehmet Sarıbıyık, Turizm Fakültesi'nin sektörün ihtiyaçları doğrultusunda dönüştürülmeye başlandığını söyledi. Toplantı'da Akyazı’da yeni kurulacak Sağlık Bilimleri Fakültesi'nin sağlık turizmine yönelik uygulamalı eğitim vermesi kararlaştırılırken, bölgenin sağlık turizminde önemli bir merkez haline gelebileceğine dikkat çekildi.

“Turizm Fakültesi Yapılandırılıyor”

Toplantıda Sapanca’da bulunan Turizm Fakültesi’nin ihtiyaçları ve geleceğe yönelik yapılması gereken çalışmaları da konuşuldu. Dünya’da ve Türkiye’de turizm çalışmalarının çeşitlendiğine dikkat çekilen toplantıda, sektörün beklentilerini karşılayacak uygulama becerisine sahip bireylerin yetişmesinin önemi vurgu yapıldı. Fakülte’de öğrencilerin uygulama yapabilecekleri mutfak alanının planlandığını söyleyen Rektör Mehmet Sarıbıyık, Turizm Fakültesi’nin ulusal ve uluslararası yarışmalarda gösterdiği başarıların artarak devam etmesi için gerekli girişimlerin yapılacağını ifade etti. Toplantı’da ayrıca Turizm Fakültesi'nin yabancı dil derslerine yönelik düzenlemelerin de yapılacağı belirtildi.

Fikir Sofrası’na Rektör Yardımcısı Prof.Dr Sinan Özkan, Genel Sekreter Dr.Öğr.Üyesi Gökhan Ergen, Turizm Fakültesi Prof.Dr.Mehmet Sarıışık, Öğretim Üyeleri Prof.Dr.Orhan Batman, Doç.Dr. Burhanettin Zengin, Dr.Öğr.Üyesi Ebru Özlem Bilgin ve Fakülte Sekreteri Mehmet Yüce Taş katıldı.